Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Pierwsze kroki z portalem społecznościowym Facebook

1 listopada 2021 facebook dla początkujących

Facebook, któż o nim nie słyszał?! Wiele milionów osób dziennie przegląda Facebooka, umieszcza posty, filmiki i uczestniczy w grupach dyskusyjnych. Są jednak osoby, które nie wiedzą, jak obsługiwać ten portal. I to właśnie dla nich jest ten artykuł.

Facebook dla początkujących – rejestracja

Aby móc korzystać z możliwości Facebooka należy się na nim zarejestrować. Co to oznacza? Trzeba utworzyć profil. Profil tworzy się poprzez wprowadzenie danych osobowych, które poświadczają tożsamość użytkownika. Są to takie informacje jak imię i nazwisko, wykształcenie, data urodzenia, zainteresowania, miejsce zamieszkania i ukończone szkoły. Oczywiście nie wszystkie dane muszą być podane i udostępnione innym użytkownikom. Każdy użytkownik Facebooka sam decyduje, które informacje mają być poufne i widoczne jedynie dla grona znajomych. Takie ustawienia można zmienić w zakładce „prywatność” w prawym górnym rogu.

Wygląd Facebooka

Po wejściu na Facebooka mamy dostęp do strony głównej. Są na niej wyświetlane posty umieszczone przez znajomych, udostępniane są wydarzenia, w których znajomi biorą udział lub grupy, do których należą. Z prawej strony wyświetlają się zaproszenia. Czyli jeśli ktoś chce Cię zaprosić do grona znajomych lub abyś dołączył do grupy tematycznej po z prawej strony będzie widniała taka informacja. Trochę niżej pojawiają się powiadomienia lub aktywności, które wykonałeś. Jest to lista nowych znajomych, aplikacji lub postępu w zainstalowanych grach. Niżej możesz sprawdzić kto obchodzi urodziny, jakie wydarzenia nadchodzą, w których weźmiesz udział lub co zmieniło się w statusie Twoich znajomych. Strona profilowa wyświetla osobiste aktualności. Z lewej strony jest dostęp do zainstalowanych przez Ciebie aplikacji, jest tam także kolumna ze zdjęciami znajomych, kolumna z grupami, do których należysz i szereg innych aplikacji.

Jak dodawać znajomych na Facebooku?

Na Facebooku jest wyszukiwarka, dzięki której można wyszukiwać znajomych. Zostaną oni dodani do grona znajomych dopiero, gdy zaakceptują zaproszenie od Ciebie. Wyszukiwarka jest bardzo pomocna, gdyż podpowiada kogo możesz znać. Istnieje też możliwość wyszukiwania znajomych po adresie e-mail. Dodatkowo możesz także dołączać do różnych grup dyskusyjnych, wydarzeń lub tworzyć samodzielnie grupy. Facebook posiada niezliczoną ilość grup tematycznych. Są to przykładowo grupy zrzeszające fanów zespołu Bajm lub osób rapujących. Dołączając do odpowiedniej grupy będziesz mógł uczestniczyć w niej czynnie uczestniczyć. To samo dotyczy wydarzeń, które się zbliżają. Możesz dopisać się do nich i sprawdzić, kto z Twoich znajomych weźmie także udział w tym wydarzeniu.

Jak korzystać rozważnie z Facebooka?

Facebook to świetna rozrywka szczególnie na samym początku. Jednak będąc użytkownikiem Facebooka należy być ostrożnemu. Nie wolno podawać swoich danych osobowych osobom nieznanym. Oczywiście dane dotyczące konta bankowego, dane z dowodu osobistego i inne wrażliwe informacje powinny być pilnowanie i nie wolno ich udostępniać. Trzeba pamiętać, że na Facebooku mogą być fikcyjne konta. Ktoś może się pod kogoś podszywać, aby wyłudzić Twoje dane. Jeśli ktoś Cię nęka, to możesz taką informację zgłosić do Facebooka oraz zablokować taką osobę. Wówczas nie będzie miała ona możliwości przeglądania Twojego profilu. Ważne jest także umieszczanie swoich postów z informacjami takimi, które chcemy żeby ktoś zobaczył. Jeśli jesteś na chorobowym, to nie wstawiaj w tym czasie zdjęć z wakacji, bo pracodawca może to potem sprawdzić.

preparat do silnika

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

program dla transportu
MAN Financial Services
praca dodatkowa

Jesteś zainteresowany reklamą?