Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak zmienić język w Wordzie? To wcale nie jest trudne

5 listopada 2021 jak zmienić język w wordzie


Nawet jeśli język polski jest naszym językiem ojczystym, czasami trzeba pisać dokumenty również w innych językach. Aby mieć pewność, że tekst jest napisany bezbłędnie, warto włączyć sprawdzanie pisowni. Jak zmienić język w Wordzie? Niezależnie od tego, czy chodzi o korektę pisowni, czy cały program — zmiana języka w Wordzie wbrew pozorom nie jest skomplikowana.
Mamy do wyboru kilka języków. Można również dostosować język wyświetlacza i język komunikatów pomocy.

Zmiana języka w Wordzie nie jest trudna

Zasadniczo istnieje kilka sposobów pisania tekstów w Wordzie w języku innym niż domyślny. Można – i trzeba, jeśli używa się na przykład języków wschodnich, które nie są zgodne z naszym alfabetem – zmienić układ klawiatury. Jednak jeśli piszemy w językach zachodnich, gdzie układ klawiatury zbytnio się nie różni, lub po prostu chcemy napisać mały fragment w innym języku, można po prostu przełączyć sprawdzanie pisowni na ten język.

Jeśli nie chcemy zmieniać układu klawiatury, ale piszemy w języku z kilkoma znakami specjalnymi — na przykład szwedzkim, tureckim lub hiszpańskim — możemy otworzyć katalog symboli lub użyć kodów ASCII.

Sprawdzanie pisowni

Sprawdzanie pisowni można ustawić dla różnych języków.
Jeśli chcemy sprawdzić poprawną pisownię tekstu, który zaczynamy pisać, możemy zmienić język programu Word. Po otwarciu programu Word i dokumentu należy w narzędziach wybrać ikonę „język”. W rozwijanym menu wybieramy język narzędzi sprawdzających.
Otworzy się okno, w którym można wybrać różne języki. Jednak sprawdzenie pisowni i gramatyki otrzymamy tylko w przypadku języków, które są oznaczone znakiem z haczykiem i „ABC”. W przypadku innych języków można zainstalować sprawdzanie pisowni później.
Teraz zaczynamy wpisywać tekst. Jeśli chcemy ponownie zmienić język, ponownie wykonujemy poprzednie czynności. Tekst, który został już napisany, można również sprawdzić, podświetlając go, a następnie zmieniając język.

Pakiety językowe do zmiany języka

Można także zmienić pakiety językowe. Jeśli język nie jest jeszcze dostępny dla sprawdzania pisowni, można go łatwo zainstalować. Aby to zrobić, należy przejść ponownie do języka, ale tym razem wybrać ustawienia języka w menu rozwijanym.
W oknie, które się otworzy, można teraz pobrać pakiety językowe i zdefiniować różne języki dla wszystkich możliwych składników Worda: języki edycji, języki wyświetlania i pomocy.

Dodawanie pojedynczych symboli

Można również wstawiać znaki specjalne bez konieczności zmiany języka. W tym celu należy skorzystać z katalogu symboli, który można wywołać za pomocą opcji Wstaw -> Symbol. W przypadku niektórych znaków istnieje również możliwość użycia funkcji autokorekty.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podnośniki koszowe
program dla transportu
MAN Financial Services

Jesteś zainteresowany reklamą?