Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Zagłówek z desek do it yourself

18 listopada 2021 zagłówek z desek


Jeden ze sposobów na szybką aranżację sypialni na nowo to zmiana zagłówka łóżka. Wbrew pozorom nie zawsze musi oznaczać to zakup nowego mebla. Czasami wystarczy uruchomić własną wyobraźnię, zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, a także materiały, a następnie zakasać rękawy i zabrać się do roboty. W ten sposób można wyczarować na przykład zagłówek z desek, zagłówek ozdobiony za pomocą tkaniny.

Zagłówek z desek

Jak wykonać samodzielnie zagłówek z desek, który nada sypialni bardziej rustykalny, skandynawski charakter? To nic trudnego. Jeżeli zagłówek naszego łóżka nadaje się do zastosowania desek jako obicia, wystarczy wybrać się do sklepu budowlanego i kupić odpowiednią ilość listewek. To właśnie tam można przyciąć je na wymiar, dzięki czemu będą idealnie pasowały do zagłówka. Potem trzeba je tylko odpowiednio zabezpieczyć. Jeżeli deski są gładkie, wystarczy delikatnie przetrzeć je za pomocą papieru ściernego, a następnie pokryć preparatem. To może być bezbarwny lakier, lakier wodny lub bejca. Można też zdecydować się na farbę. Wszystko w zależności od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Następnie trzeba będzie przymocować deski do zagłówka łóżka. Można zrobić to za pomocą kleju, można też przykręcić śrubami.

Zagłówek obity tkaniną

Zagłówek obity tkaniną, na przykład bawełną lub kolorowym welwetem, to jeden ze sposobów na to, aby łóżko nabrało zupełnie nowego charakteru. Do takich drobnych prac w stylu diy można zabrać się w wolny dzień. To, co potrzebne, to odpowiednia tkanina obiciowa, którą można kupić w wielu sklepach. Trzeba wcześniej wymierzyć, ile tkaniny będzie potrzebnej do obicia naszego zagłówka. Aby uzyskać ciekawszy efekt, można wykorzystać specjalną gąbkę, którą podłoży się pod spód. To właśnie dzięki temu zagłówek będzie miękki. Będzie można również zastosować guziki, które są używane przez tapicerów. Wystarczy zaopatrzyć się w pistolet tapicerski, za pomocą którego szybko uda się wyczarować tę dekorację. Dokładny instruktaż dotyczący tego, jak wykonać zagłówek we własnym zakresie, można znaleźć na filmach w internecie.

Dlaczego warto zaangażować się w projekty diy?

Wszystko to, co zrobione własnymi rękami, nabiera szczególnego znaczenia. Czasami wystarczy trochę wolnego czasu, samozaparcia i chęci, aby sporo rzeczy odmienić, odświeżyć, nadać im zupełnie nowy charakter. Takie działania to świetny sposób na relaks. Dla wielu osób to też hobby, a nawet sposób na zarabianie pieniędzy. Jednym słowem warto od czasu do czasu zrobić coś własnymi rękami, bo jest z tego mnóstwo korzyści.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sztukateria na ścianę
mały pokój dla dwójki dzieci
mała łazienka z prysznicem

Jesteś zainteresowany reklamą?