Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Wyjaśniamy jak odzyskać konto na fb

24 października 2021 jak odzyskać konto na fb


Prawdziwą plagą są ostatnio problemy z odzyskaniem konta prywatnego na Facebooku. Wśród przyczyn utraty konta można wymienić błędy użytkownika, takie jak zgubienie lub zapomnienie hasła, ale również włamania hakerskie.

Odzyskiwanie konta na fb

Dlatego w tym artykule wyjaśniamy jak odzyskać konto na fb i więcej nie dopuścić do takiej sytuacji. Należy pamiętać, że wszystkie działania wykonywać z komputera, ponieważ interfejs jest znacznie bogatszy niż z widoku smartfona. Nigdy nie wykonuj żadnych działań na stronach, które nie należą do portalu. Niestety wielu oszustów podszywa się w ten sposób pod Facebooka i próbuje wyłudzić dane od użytkowników. Żeby odzyskać hasło do Facebooka należy podać adres mailowy lub numer telefonu, który jest połączony z kontem. Potem wystarczy kliknąć w link, który został wysłany na skrzynkę mailową. Osoby, które przez długi czas nie korzystały z konta mogą obrać jeszcze jedną drogę. Najlepiej poproś jakąś zaufaną osobę o pomoc, żeby udostępniła na chwilę swoje konto. Następnie kliknij w 3 kropki, które znajdują się po prawej stronie ekranu. Rozwinie się menu, z którego należy wybrać opcję „Uzyskaj wsparcie lub zgłoś profil”. Następnie będzie do wyboru opcja „Nie mogę uzyskać dostępu do swojego konta”. Wystarczy na to kliknąć i dalej postępować już według wskazówek na monitorze. Należy mieć na uwadze, że dostęp do adresu mailowego jest niezbędny, jeżeli chcemy bezproblemowo odzyskać konto na Facebooku. Czasami może się jednak okazać, że nie mamy dostępu do maila, na którym założone było konto. W takiej sytuacji niestety trzeba się skontaktować z dostawcą usługi i spróbować wyjaśnić sytuację.

Kradzież konta

Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana, jeżeli konto zostało skradzione przez hakerów. Można je wtedy zgłosić klikając opcję „Ktoś dostał się do mojego konta bez mojej zgody”. Niestety bardzo ciężko jest odzyskać takie konto, dlatego zawsze trzeba pilnować swojego hasła i nie podawać go nikomu. Może się również okazać, że osobami odpowiedzialnymi za kradzież konta byli nieuczciwy pracownicy. Jest to coraz częstszy przypadek, dlatego warto się porządnie zabezpieczać. Konto prywatne może też zostać zablokowane przez Facebooka. Blokowane są konta, które naruszają regulamin Facebooka. Oczywiście można się próbować odwoływać od takiej decyzji, ale niestety rzadko przynosi to oczekiwany skutek. Blokowane są przeważnie konta prywatne bez pełnego imienia i nazwiska. Warto jednak pamiętać, że dopuszczalne są zdrobnienia. Po wyczerpaniu wszystkich środków można jeszcze spróbować złożyć wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podnośniki koszowe
program dla transportu
MAN Financial Services

Jesteś zainteresowany reklamą?