zagadkilosu.pl

zagadkilosu.pl – lifestyle, dom, motoryzacja

laptop dla dziecka
Zakupy

Laptop dla dziecka – dlaczego warto uczyć najmłodszych korzystania ze sprzętu?

Trudno zaprzeczyć, że wiele dziedzin życia przeniosło się do sieci, trudno też uciekać przed tymi zmianami. Obecnie wirtualnie można się uczyć, pracować, kontaktować ze znajomymi i bawić. Choć świat internetowy bywa nieprzewidywalny i niebezpieczny, warto korzystać z jego dobrodziejstw w mądry sposób – rozsądnie należy też przygotowywać najmłodszych do wkroczenia w sieć. Jak to zrobić? Kiedy pozwolić dziecku korzystać z Internetu? Jak nadzorować jego działania wirtualne? Czy laptop dla dziecka to dobre rozwiązanie?

Co o korzystaniu z Internetu przez dzieci mówią specjaliści?

Większość rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest „odciągnąć” dzieci od kolorowych ekranów. W przypadku używania sieci problem ten staje się coraz bardziej zaawansowany, bowiem ze smartfonów korzysta się na każdym kroku i nawet kilkuletnie dzieci posiadają swoje własne sprzęty. Czas na laptop dla dziecka nie jest dokładnie określony, jednak specjaliści doradzają by korzystanie z takiego urządzenia rozpoczęło się powyżej 7. roku życia. Jest to okres, w którym najmłodsi zwykle rozpoczynają naukę w szkole – warto więc zaznajomić ich z przydatnymi do edukacji funkcjami. W szkołach również coraz częściej korzysta się z tabletów lub laptopów podczas lekcji.

Zdalne nauczanie i rola sprawnego laptopa w życiu dziecka

Nagłe zmiany, które nastąpiły w świecie edukacji, niejako zmusiły do korzystania ze sprzętów multimedialnych. Nie sposób uczestniczyć w lekcjach odbywających się na platformach internetowych bez laptopa lub komputera stacjonarnego (który zresztą odchodzi do lamusa). Nic dziwnego, że wielu rodziców podjęło decyzję o zakupie sprzętu dla swojego dziecka. Co więcej, prace domowe sprawniej i dokładniej można wykonać dzięki funkcjonalności laptopów – sprzęt przydaje się więc do wielu rzeczy. W niektórych placówkach wprowadzono hybrydowy tryb zajęć, dzięki któremu wiele obowiązków szkolnych można wykonać bez wychodzenia z domu.

Laptop dla dziecka – wady i zalety korzystania ze sprzętu przez najmłodszych

Główną zaletą wczesnego rozpoczęcia korzystania z laptopa jest nauka obsługi urządzenia, która przyda się na wielu etapach edukacji oraz w przyszłej pracy. Wiele z nich ma niewielkie rozmiary i wagę, dzięki czemu nie są obciążeniem dla dziecka – np. podczas przenoszenia ich w plecaku. W przeciwieństwie do książek laptopy gromadzą wiele informacji w jednym miejscu i są wygodniejsze w obsłudze. Sporą wadą może okazać się cena – dobrej jakości sprzęt nie jest najtańszy. Wielość funkcji może też nieco przytłoczyć i rozproszyć najmłodszych.