Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Co powinien posiadać smartwatch dla dziecka?

16 listopada 2021 smartwatch dla dziecka


Smartwatch dla dziecka z wyglądu przypomina klasyczny zegarek. Wyposażony jest jednak znacznie lepiej niż tradycyjne modele. Przede wszystkim ma nadajnik GPS, dzięki czemu można w każdej chwili zlokalizować dziecko.

Jaki smartwatch wybrać?

Wyjaśniamy na co zwrócić uwagę kupując smartwatch dla młodej osoby. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że prototypy dzisiejszych smartwatchy były produkowane już w ubiegłym wieku, a dokładnie w latach 70. XX wieku. Obecnie technologia poszła znacznie do przodu i elektroniczne zegarki są dziś mini smartfonami. Smartwatch umożliwia przeglądanie internetu, nawiązywanie połączeń oraz wysyłanie SMS-ów. Wybierając smartwatch dla dziecka należy pamiętać, że zupełnie inne funkcjonalności będą miały znaczenie, niż w przypadku modeli dla dorosłych. Najlepiej wybrać zegarek, który może zapewnić bezpieczeństwo dziecku. Powinien mieć przede wszystkim takie funkcje jak: ustalenie bezpiecznej strefy, GPS, a także przycisk SOS. Szczególnie w czasie samotnej podróży ze szkoły może się to przydać. Jedną z najważniejszych funkcji smartwatcha jest właśnie nadajnik GPS. Dzięki tej funkcji rodzice nie muszą się martwić, gdzie jest ich pociecha, ponieważ cały czas będą znali dokładne położenie dziecka. Aplikacja w telefonie da znać, jeżeli dziecko opuści wyznaczoną strefę. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dokładność lokalizatora w smartwatchach wynosi nawet 5 metrów. W niektórych gadżetach został zainstalowany przycisk SOS, żeby zapewnić dziecku całkowite bezpieczeństwo. W niebezpiecznej sytuacji wystarczy nacisnąć przycisk, a smartwatch wykona połączenie na numer telefonu, który był wcześniej przypisany.

Funkcje w smartwatchach dla dziecka

Z reguły jest to telefon do rodziców lub opiekunów małoletniego. Niezwykle pomocny może się okazać także smartwatch z wbudowaną książką telefoniczną. Dzięki tej funkcji dziecko może w każdej chwili zadzwonić do mamy lub taty i przekazać informacje o przedłużonych lekcjach lub dłuższym pobycie u koleżanki. Świadomość, że może się skontaktować z bliskimi zapewni poczucie bezpieczeństwa. Warto też mieć na uwadze, żeby smartwatch miał opcję wysyłania wiadomości tekstowych. Czasami nie jest możliwa rozmowa głosowa, dlatego wiadomości tekstowe są świetną alternatywą. Dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnio smartwatch z podsłuchem. Rodzice mają w ten sposób dostęp do bliskiego otoczenia dziecka i wiedzą dokładnie co się z nim dzieje. Jest to pomocne, jeżeli chcemy wiedzieć o czym rozmawia nasza pociecha, gdy nie ma nas w pobliżu. Dobrze, jeżeli smartwatch będzie miał też krokomierz, ponieważ może to zachęcić dziecko do ruszenia się na dwór.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kurtka robocza
smartwatch dla dziecka
laptop dla dziecka

Jesteś zainteresowany reklamą?