Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jakie są rzeczywiste koszty przerejestrowania auta?

18 października 2021 ile kosztuje przerejestrowanie auta


Kupno nowego auta to oczywiście nie jedyny wydatek z którym trzeba się zmierzyć. Aby móc cieszyć się nowym pojazdem niezbędne jest oczywiście zarejestrowanie samochodu. Wymieniona czynność wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych kierowców, którzy chcą dowiedzieć się
ile kosztuje przerejestrowanie auta?

Jakie są koszty przerejestrowania auta?

Rejestracja nowego lub używanego auta wiąże się z koniecznością wydania ok. 180 zł. Do całkowitego kosztu rejestracji auta zalicza się nie tyko wydanie druku dowodu rejestracyjnego i nalepek kontrolnych, ale również tablic, opłat ewidencyjnych i pozwolenia czasowego, które ważne jest przez 30 dni. Sam dowód rejestracyjny kosztuje 13,50 zł. Znacznie droższe są znaki legalizacyjne za które trzeba zapłacić 54 zł. Nalepki kontrolne to z kolei wydatek rzędu 12,50 zł. Najdroższa jest zdecydowanie opłata ewidencyjna – 80 zł.

Dodatkowe opłaty rejestracyjne na które trzeba się przygotować

Koszty przerejestrowania auta mogą być znacznie większe, gdy trzeba będzie zmierzyć się z dodatkowymi opłatami. Jeżeli właściciel pojazdu nie może stawić się w stosownym widzialne komunikacji w celu przerejestrowania auta, to niezbędne jest przygotowanie specjalnego dokumentu udzielającego pełnomocnictwa. Wspomniany dokument zgodnie z przepisami podlega opłaci skarbowej w kwocie 17 zł. Na kolejny wydatek muszą przygotować się kierowcy, którzy nie mają karty pojazdu. Dokument ten dotyczy wyłącznie samochodów, które zarejestrowane są w Polsce po 1 lipca 1999 roku. Za brak karty pojazdu zapłacimy 75,50 zł. Przy sprowadzaniu samochodu z zagranicy trzeba zapłacić nie tylko za wspomnianą kartę pojazdu, ale również za przetłumaczenie dokumentów. Usługi doświadczonego tłumacza przysięgłego kosztują kilkadziesiąt złotych za jedną stronę.

W jaki sposób zaoszczędzić na przerejestrowaniu auta?

Jak wspomniano powyżej przerejestrowanie auta może wygenerować dość wysoką sumę do zapłaty. Na szczęście można nieco ją obniżyć korzystając z kilku sztuczek. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że przy zakupie używanego samochodu w tym samym powiecie co nasze miejsce zamieszkania nie trzeba wymieniać tablic rejestracyjnych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że będzie można zaoszczędzić nie tylko na tablicach, ale również na naklejce kontrolnej, która znajduje się na szybie. Tablice i naklejki kontrolne kosztują około 100 zł. Jest to najprostszy sposób, aby obniżyć opłaty związane z rejestracją samochodu. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że przy zakupie samochodu pamiętać należy również o wykupieniu stosownego ubezpieczenia.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Detailing w Warszawie
preparat do silnika
nowe opony letnie

Jesteś zainteresowany reklamą?