Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jak wybrać kołpaki do kół?

20 stycznia 2022 Jak wybrać kołpaki do kół

Kołpaki na koła samochodowe są jednymi z najbardziej popularnych akcesoriów wśród właścicieli samochodów. Je można zobaczyć prawie na co drugim samochodzie. A sekret popularności kołpaków jest dość prosty — one nadają możliwość zrobić wygląd Twojego samochodu bardziej atrakcyjnym, wydając przy tym minimum pieniędzy.

I w tym artykule chcielibyśmy porozmawiać o tym, jak wybrać kołpaki samochodowe w ten sposób, żeby one pasowały do Twojego pojazdu i przepracowałyby nie jeden rok.

Materiał

Na dzień dzisiejszy najbardziej popularnym materiałem, który jest używany do produkcji kołpaków jest plastik. Przy pomocy specjalnych głowic producenci czynią go bardziej plastycznym i odpornym na różne deformacje, co wydłuża termin żywotności wyrobu.

Na rynku można również znaleźć kołpaki z aluminium, a nawet gumy, ale ze względu na wysoki koszt i niską praktyczność one nie są bardzo poszukiwane spośród właścicieli samochodów.  

Średnica

Średnica kołpaku musi dokładnie odpowiadać rozmiarowi samych dysków. W przeciwnym przypadku one albo w ogóle nie zmieszczą się w rowkach, albo będą stale wypadać. 

Jeśli jednak nie wiesz, jakie są wymiary kół w Twoim samochodzie, bardzo łatwo jest się o tym dowiedzieć — średnica lądowania dysku jest wskazana na bocznej powierzchni opony. Oznaczenie wygląda tak  — R15 jest średnicą felgi w calach. 

Rodzaj mocowania

Istnieją 3 główne typy mocowań kołpaków do kół:

  • Przy pomocy zatrzasków. W tym przypadku kołpak jest mocowany przy pomocy zamków i specjalnego pierścienia dystansowego, który jest mocowany wzdłuż krawędzi dysku. Warto zwrócić uwagę na ilość właśnie tych zamków — im ich jest więcej, tym lepiej. 
  • Mocowanie przy pomocy śrub. Dzięki tej metodzie mocowania kołpak jest mocowany przy pomocy śrub samego dysku. Oznacza to, żeby go zamontować, będziesz musiał całkowicie zdemontować koło, a następnie zainstalować je już razem z kołpakiem.
  • Na plastikowych zaciskach. Najszybszy, najprostszy, ale przy tym najmniej niezawodny sposób na mocowanie kołpaków. Wyrób mocuje się przy pomocy plastikowych zacisków, które są wetknięte w otwory dysku. 

Najbardziej optymalny sposób mocowania — przy pomocy zatrzasków. Zawsze zmożesz szybko wymienić kołpak w przypadku uszkodzenia bez demontażu samego koła. 

kołpaki

Gdzie kupić jakościowe kołpaki do kół?

Jeśli chcesz kupić naprawdę jakościowe kołpaki do swojego samochodu, zawitaj do Sklepu Internetowego Autobrat. Tutaj są przedstawione produkty od zaufanych brend-marek w najbardziej przystępnych cenach. 

W asortymencie sklepu zmożesz znaleźć kołpaki z różnego rodzaju mocowaniami, na koła jakiejkolwiek średnicy i z jakościowego plastiku.

Oprócz tego, Sklep Autobrat oferuje swoim Klientom następujące walory:

  • Operatywną dostawę produktów do jakiegokolwiek punktu w Polsce;
  • Gwarancję na wszystkie przedstawione produkty;
  • Pomoc w doborze akcesoriów samochodowych do Twojego samochodu;
  • Przystępne ceny na jakościowe produkty.

W Sklepie Autobrat zmożesz znaleźć kołpaki do wszystkich marek samochodów z kołami jakiejkolwiek średnicy.

Otrzymać bardziej szczegółową informację o przedstawionych produktach lub złożyć zamówienie możesz, zadzwoniwszy pod numer: +48 795-640-079. Manager odpowie na jakiekolwiek pytania, które Ciebie interesują!

Artykuł sponsorowany

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Detailing w Warszawie
preparat do silnika
nowe opony letnie

Jesteś zainteresowany reklamą?