Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

W jaki sposób można skutecznie złagodzić ból nerek?

23 listopada 2021 ból nerek jak złagodzić


Bardzo silny ból nerek to dość niepokojący objaw, którego nie można oczywiście lekceważyć. Pamiętać należy o tym, że ból nerek może wskazywać na zapalenie nerek, torbiel nerki, czy też na kamicę nerkową. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób można złagodzić ból nerek.

Ból nerek jak złagodzić

Przy większości dolegliwościach bardzo ważną rolę odgrywa nawodnienie organizmu, dlatego też pamiętać należy o piciu dużej ilości płynów. Jeżeli chodzi o standardowe leczenie przeciwbólowe, to stosuje się oczywiście popularne leki o działaniu przeciwbólowym i rozkurczającym. Przy bardzo silnych bólach niezbędne jest z kolei leczenie inwazyjne, które skupia się na kruszeniu złogów nerkowych. Przy małych kamieniach nerkowych ich wydalanie z organizmu może odbywać się bez dokuczliwego bólu. Niestety usunięcie większych kamieni wymaga pomocy doświadczonego lekarza.

Domowe sposoby na złagodzenie bólu nerek

Długotrwały ból nerek wymaga oczywiście fachowej konsultacji lekarskiej. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że domowymi sposobami można złagodzić nagły i dość silny ból nerek. Przy kolce nerkowej skorzystać można nie tylko z leków przeciwbólowych i rozkurczających. Wiele osób stosuje termofor wypełnioną ciepłą wodą, który przykłada się bezpośrednio do nerek. Pamiętać należy także o tym, że długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych może niestety nieść ze sobą wiele niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Aby uniknąć problemów z nerkami pamiętać należy nie tylko o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ale również o zbilansowanej diecie. W każdej aptece można znaleźć specjalne mieszanki ziół, dzięki którym można zadbać o prawidłową pracę nerek.

Sprawdzone sposoby na bóle nerek

Przy bólach nerek warto pić ciepłą herbatę z żurawiny i specjalnych ziół odkażających. Działania rozkurczowe wywołują herbaty z rumianku, mięty i nagietka. Przy zakażeniu dolnych dróg moczowych warto skorzystać z pomocy Furaginum, który dostępny jest w aptekach bez recepty. Przy chorobach układu moczowego satysfakcjonujące efekty przynoszą zioła z nawłoci pospolitej, brzozy i mącznicy lekarskiej. Przy kamieniach nerkowych pamiętać należy o tym, aby chodzić, dzięki czemu złogi przemieszczać będą się w stronę pęcherza. Wiele osób przy bólach nerek spowodowanych kamieniami w drogach moczowych kładzie się do łóżka, aby przeczekać największy ból. Niestety jest to bardzo duży błąd. Kluczem do sukcesu jest to, aby z moczem szybko wypłukać złogi. Godne polecenia są także preparaty, które hamują stany zapalne.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Agencja celna i zakres jej działania
Co to jest leasing samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?