Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Mała łazienka z prysznicem — jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

21 listopada 2021 mała łazienka z prysznicem


Chcesz zaaranżować swoją małą łazienkę i maksymalnie wykorzystać przestrzeń podczas planowania? Poniżej kilka wskazówek i trików, jak zaprojektować łazienkę przy pomocy jasnych kolorów, luster i oszczędzających miejsce urządzeń sanitarnych. Mała łazienka z prysznicem nie musi być niewygodna i ciasna. Możesz zmienić swoją łazienkę w oazę dobrego samopoczucia pomimo braku miejsca.

Mała łazienka z prysznicem — jak sprawić, żeby wydawała się większa?

Aby łazienka nie wydawała się jeszcze mniejsza, niż jest w rzeczywistości, nie należy jej dzielić na dodatkowe obszary. Oznacza to również, że nie należy umieszczać w pomieszczeniu nieporęcznych i zbytecznych mebli. To znacznie zmniejsza przestrzeń, optycznie pomniejsza pomieszczenie i utrudnia sprzątanie. W tym przypadku mniej znaczy lepiej.
Różne kształty i kolory płytek również zaburzają harmonię łazienki i powodują jej kurczenie się. Pomieszczenie powinno tworzyć całość, aby było przyjemne i optycznie przestronnie.

Podstawa to ściana i podłoga

Na pierwszy rzut oka mała łazienka będzie się prezentować znacznie lepiej, jeśli ściany i podłoga będą pokryte tym samym materiałem. Warto użyć dużych płytek, ponieważ zapewniają one bardziej równą powierzchnię ze względu na mniejszą liczbę spoin. Istotne jest również, aby płytki nie były przycinane na wymiar, ale kupowane w odpowiednim rozmiarze. Szlifowane krawędzie płytek również zmniejszają szerokość fugi. Alternatywnie można również całkowicie uniknąć fug, nadając wszystkim ścianom łazienki hydrofobowość.

Niektórzy uważają, że monotonne płytki lub tynkowane ściany są zbyt monotonne. Mozaika w kolorze złota lub metalu, która zapewni efekt luksusu i będzie przyciągać wzrok i sprawi, że pomieszczenie będzie lśnić.

Płytki mozaikowe w łazience

Jeśli wolisz całkowicie zrezygnować z płytek, możesz wybrać jakiś oryginalny motyw na tylną ściankę prysznica. To pozwoli uniknąć nudy i monotonii.

Lustra na ścianach

Lustra znacznie powiększają pomieszczenie, więc warto powiesić jedno duże lub kilka luster. Nawet mała łazienka z prysznicem będzie się przez to wydawała znacznie przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Gra kolorów i światła w łazience

Jasne i odpowiednio skomponowane kolory, takie jak biały, beżowy, żółty lub szary, sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne. Meble łazienkowe powinny współgrać z kolorami płytek i ścian. Należy unikać silnych kontrastów, ponieważ płynne przejścia tworzą spokojniejszą atmosferę i sprawiają, że łazienka wydaje się większa.

Dobrze oświetlone pomieszczenie również daje wrażenie przestronności. Zamiast jednej dużej lampy warto umieścić kilka źródeł światła. W ten sam sposób działają lampy podłogowe — zapewniają więcej przestrzeni w łazience i przyciągają wzrok. Oczywiście nic nie przebije światła słonecznego, więc jeśli istnieje możliwość powiększenia okien w łazience, warto to zrobić.

Relaks pod prysznicem

Chcesz wziąć relaksujący prysznic, ale mała łazienka Ci na to nie pozwala? Z bezramowymi drzwiami wykonanymi ze szkła można z łatwością rozwiązać ten problem! Dzięki swojej przezroczystości i elegancji szklane drzwi optycznie powiększą pomieszczenie.
Składane drzwi prysznicowe można otworzyć całkowicie do wewnątrz i złożyć, gdy prysznic nie jest używany. Dzięki temu podczas kąpieli pod prysznicem nie trzeba rezygnować z komfortu, a łazienka zyskuje dodatkową przestrzeń.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sztukateria na ścianę
mały pokój dla dwójki dzieci
mała łazienka z prysznicem

Jesteś zainteresowany reklamą?