Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jakie funkcje może zaoferować program dla transportu?

13 grudnia 2022 program dla transportu


Programy komputerowe dedykowane dla firm transportowych oferują wiele przydatnych funkcji dla użytkowników. Co warto o nich wiedzieć?

Dzisiaj na program dla transportu decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw działających w branżach transportowej, logistycznej. Takie dedykowane oprogramowanie znacznie usprawnia prowadzenie działalności, oferując przy tym wiele dodatkowych korzyści – oszczędność czasu, mniejsze ryzyko błędów, lepszą obsługę klienta i redukcję kosztów.

Zobacz, jak działają tego typu programy przeznaczone dla firm transportowych, jakie oferują one funkcje i jak wybrać odpowiednie rozwiązanie dla swojego biznesu!

Jak działają programy dla transportu?

Programy transportowe również określane jako programy TMS od Transport Management System, są rodzajami programów dedykowanych dla firm transportowych. Oznacza to, że są one przeznaczone właśnie dla nich, ponieważ uwzględniają ich specyfikę działalności.

Takie oprogramowanie jest obecnie dostępne w wielu wariantach, co powoduje, że może ono również zostać dopasowane do konkretnego przedsiębiorstwa pod kątem swoich funkcji, sposobu obsługi czy nawet płatności.

Aktualnie program dla transportu najczęściej stanowi złożony system, na który składają się nie tylko program komputerowy, ale również aplikacja mobilna. Wykorzystują one wtedy wspólną bazę danych w chmurze, która daje dostęp do danych w dowolnym miejscu. W efekcie takie oprogramowanie pozwala na łatwe połączenie ze sobą wszystkich pracowników i umożliwia wygodną i szybką komunikację oraz dostęp do zróżnicowanych funkcji i narzędzi.

Program dla transportu – przykładowe funkcje

Przedsiębiorstwo, które chciałoby zdecydować się na program dla transportu, może obecnie skorzystać z wielu propozycji. Przy wyborze tego typu oprogramowania duże znaczenie ma wtedy uwzględnienie oferowanych przez nie funkcji. 

Wśród przykładowych funkcji dostępnych w programach transportowych znajdują się w szczególności:

  • Tworzenie harmonogramów – funkcja bardzo przydatna, ponieważ pozwala na zaplanowanie dojazdów do klientów zgodnie z otrzymanymi zleceniami.
  • Tworzenie tras oraz ich optymalizacja – program dla transportu przygotowuje wtedy optymalną trasę zgodnie z harmonogramem na dany dzień.
  • Zarządzanie zapleczem firmy – oprogramowanie pozwala wówczas na zarządzanie posiadanymi przez firmę pojazdami, placem, na przykład przez przydzielanie ramp, awizowanie,
  • Zarządzanie pracownikami – dzięki tej funkcji można przydzielać pracowników do pracy, prowadzić ewidencje przepracowanych przez nich godzin,
  • Monitorowanie GPS – ta funkcja powoduje, że program dla transportu potrafi określić precyzyjnie pozycję pojazdu i sprawdzić, czy realizuje on założone cele, pomaga również w przypadku pojawienia się wypadków na drogach, kradzieży,
  • Tworzenie dokumentacji – praktyczna funkcja, dzięki której oprogramowanie automatycznie generuje dokumenty potrzebne w firmie transportowej, na przykład mogą być to umowy, rozliczenia, faktury, dokumenty przewozowe używane zarówno w transporcie krajowym, jak i zagranicznym.

To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ program dla transportu może oferować integracje z innymi programami oraz narzędziami, na przykład z giełdami transportowymi, może obsługiwać karty paliwowe, pozwalać na łatwiejsze prowadzenie transportu w konkretnych branżach, na przykład transportu materiałów niebezpiecznych czy odpadów.

Jak wybrać program transportowy dla firmy?

Dobierając właściwy dedykowany program dla transportu, kluczowe jest uwzględnienie w tym przypadku potrzeb firmy oraz tego, w jakiej konkretnie branży prowadzi ona transport. Dzięki temu możliwe będzie wybranie oprogramowania odpowiadającego w pełni jej wymaganiom, co przełoży się również na jej efektywniejsze, sprawniejsze działanie.

Obecnie praktycznie każdy dostępny na rynku program dla transportu można sprawdzić online, a niekiedy również skorzystać z wersji demo. Dzięki temu można bardzo łatwo i szybko zapoznać się z funkcjonalnościami wielu programów i dobrać taki, który będzie najlepiej sprawdzać się w firmie.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podnośniki koszowe
program dla transportu
MAN Financial Services

Jesteś zainteresowany reklamą?