Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jak zadbać o silnik samochodowy przy jednoczesnym zwiększeniu jego wydajności

13 lipca 2022 preparat do silnika


Silnik bez wątpienia pełni funkcję serca samochodu. Musi działać płynnie, aby samochód mógł się dynamicznie, ale też bezawaryjnie poruszać. Bardzo ważne jest, aby silnik był sprawny, bo wtedy działa wydajnie i nie naraża właściciela na niespodziewane i całkiem spore wydatki. Na rynku jest wiele dostępnych produktów do konserwacji silnika, dzięki którym następuje regeneracja silnika i wydłuża się jego sprawne funkcjonowanie. W tym artykule chcielibyśmy przyjrzeć się preparatom Ceramizer, które od lat cieszą się uznaniem wśród klientów.

Preparat do silnika Ceramizer przedłuża bezawaryjną pracę samochodu

Dodatek do paliwa ma za zadanie poprawić wydajność silnika. Są także płukanki, które czyszczą układ paliwowy i sam silnik, a także stabilizują paliwo. Stabilizatory paliwa podczas jego przechowywania zapewniają, że to, co trafia do zbiornika, pozostaje w stanie nienaruszonym i nie rozpada się na korozyjne składniki. Niektóre stabilizatory pomagają również usuwać wilgoć z paliwa, dzięki czemu gromadzenie się wody oraz korozja i rdza są ograniczone do minimum. Testy wykazują, że ceramiczny dodatek do oleju to nowoczesny i skuteczny preparat do oleju silnikowego, który jest wyjątkowo odporny na wysokie temperatury. Działa wypełniając i jakby wiążąc nierówne obszary wnętrza silnika. W rzeczywistości większość zużycia silnika występuje zaraz po uruchomieniu pojazdu. Metoda produkcji ceramicznego dodatku do olejów oraz komponenty, decydują o jego trwałości, dlatego też najlepiej wybierać ceramiczny dodatek do oleju, który toleruje zużycie, ciśnienie i uszkodzenia. Zdecydowanie godnymi zaufania są tutaj produkty marki Ceramizer.

Wybierając dodatek do paliwa oraz dodatek do oleju skrzyni biegów poprawiamy kondycję pojazdu

Jakość paliwa odzwierciedla chociażby dynamikę pojazdu, dlatego warto przemyśleć różne sposoby wsparcia silnika – stosując odpowiedni preparat do silnika. Preparat do oleju silnikowego Ceramizer oraz płukanki wspierają i zabezpieczają silnik. Dodatek do paliwa poprawia sprawność silnika, wydajność i moc i utrzymuje silnik w świetnej formie. Wysokowydajny dodatek do oleju skrzyni biegów jest stosowany szczególnie w ręcznych skrzyniach biegów i mechanicznych układach kierowniczych. Zauważalnie zmniejsza ich zużycie, szczególnie przy wysokich obciążeniach termicznych – przekładnia nagrzewa się mniej i zapewnia cichszą pracę i płynniejszą zmianę biegów.

Czyszczenie i regeneracja silnika zawsze z należytą starannością

Niezależnie od tego, czy chcemy przygotować samochód do sprzedaży, wyczyścić go przed planowaną naprawą, czy po prostu chcemy widzieć pod maską wszystkie elementy odpowiednio zadbane, użyta płukanka czy inny produkt do silnika Ceramizer robi ogromną różnicę. Mimo, że komora silnika nie jest narażona na działanie żywiołów — przynajmniej nie z góry, to niestety z otworów wokół maski i przodu pojazdu wdzierają się zanieczyszczenia i kurz. Jeśli samochód był uruchomiony, należy pozwolić silnikowi ostygnąć, zanim zostanie użyta płukanka do silnika. Gorące elementy mogą być niebezpieczne i mogą również ulec uszkodzeniu w wyniku spryskania zimnym preparatem. Należy pamiętać, że wylewanie nieoczyszczonych ścieków do rynien jest nielegalne i niebezpieczne dla środowiska naturalnego, dlatego też powinno się czyścić silnik w miejscu, w którym można zebrać ścieki i odpowiednio je zutylizować.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Detailing w Warszawie
preparat do silnika
nowe opony letnie

Jesteś zainteresowany reklamą?