Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

20 grudnia 2021 mały pokój dla dwójki dzieci


Nawet mały pokój dla dwójki dzieci, musi zapewnić małym mieszkańcom miejsce do spania, wypoczynku i zabawy, a także odrobinę prywatności. Przy tworzeniu wspólnej przestrzeni w pokoju dziecięcym, rodzice muszą wziąć pod uwagę różnicę wieku, płeć i osobowość każdego dziecka. Ustawienie dwóch stanowisk do nauki w jednym pokoju, stworzenie przestrzeni dla dwóch biurek, dwóch łóżek i miejsce do zabawy nie jest łatwym zadaniem. Jak sprostać temu wyzwaniu i urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Pokój dziecięcy dla dwojga

W pierwszych latach życia mały pokój dziecięcy dla dwójki dzieci zazwyczaj świetnie się sprawdza. Rodzeństwo dobrze się tam bawi. Maluchy czują się bezpiecznie we wspólnym pokoju i cieszy je obecność rodzeństwa.
Jednak starsze dzieci, w wieku przedszkolnym i szkolnym potrzebują własnej przestrzeni, stanowiska do nauki, oddzielnych półek i szafek. Wtedy zaleca się urządzenie dzielnych stref w pokoju.
Nawet mały pokój dziecięcy dla dwójki dzieci można urządzi tak, aby oszczędzić dużo miejsca i stworzyć odrębną przestrzeń dla każdego dziecka.

Jak zorganizować przestrzeń dla dwójki dzieci w małym pokoju?

Kiedy pokój jest zbyt mały, aby przedzielić go na przykład ścianką działową, musimy wykazać się pomysłowością. W tym przypadku świetnie się sprawdzają łóżka piętrowe, zabawne półki lub sprytnie przymocowane zasłony, które są idealnymi przegrodami w pokoju dziecięcym.
Dzięki takim rozwiązaniom możemy oszczędzić sporo miejsca i zapewnić dzieciom odrobinę prywatności.
Miejsca do spania można przedzielić półkami na zabawki. Takie rozwiązanie zapewni wystarczająco dużo miejsca na różne aktywności dwójki dzieci, a także jasne określenie prywatności. Poszczególne strefy można też zaznaczyć za pomocą odpowiednio dopasowanej kolorystyki.
Ścianki gimnastyczne, zjeżdżalnie i inne konstrukcje pobudzają wyobraźnię dzieci i pomagają zwiększyć ich motywację do różnych zajęć, więc warto o nich pomyśleć, jeżeli metraż na to pozwoli.

Wspólna przestrzeń do pracy jako element wyposażenia pokoju dziecięcego

Jeśli pozwalają na to warunki, na pokój dziecięcy dla dwojga wybierz jak największe pomieszczenie. Powinno być tam dostępne co najmniej jedno duże okno, aby można było ustawić pod nim podwójne biurko. Należy pamiętać, że im więcej światła dziennego, tym lepiej dla oczu dziecka.

Różne kolory zapewniają funkcjonalną separację pokoju

Na pierwszym planie jest osobowość dzieci, należy o tym zawsze pamiętać podczas aranżacji każdego pokoju dziecięcego. Wszystkie akcenty, które wizualnie oddzielają przestrzenie, są cenne dla sprytnego umeblowania pokoju dla dwójki dzieci. Przy wyborze koloru ścian, dekoracji, mebli i pościeli, zawsze należy brać pod uwagę indywidualne potrzeby i charaktery dzieci.

Kolorowe akcenty w dziecięcym pokoju dla dwojga

Nie należy przesadzać z intensywnymi kolorami. Dobrym pomysłem są pastelowe ściany, meble o prostym designie. Wtedy można użyć kilku akcentów w żywych kolorach. Inaczej wnętrze będzie przytłaczające lub zbytnio pobudzające. Ponadto pojedyncze akcenty można w każdej chwili wymienić, a przemalowywanie ścian lub wymiana mebli to bardziej skomplikowane przedsięwzięcie.
Tapicerowane fotele i poduszki podłogowa w żywych kolorach odświeżają wnętrze w odcieniach szarości. Nietuzinkowym rozwiązaniem jest drabinka, którą można ukryć za szafą.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sztukateria na ścianę
mały pokój dla dwójki dzieci
mała łazienka z prysznicem

Jesteś zainteresowany reklamą?