Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak sfinansować zakup nowego autobusu?

7 lipca 2022 MAN Financial Services


Należy mieć świadomość, że obecnie sfinansowanie zakupu nowego autobusu jest zdecydowanie mniej skomplikowanym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Na rynku działają bowiem przedsiębiorstwa specjalizujące się w pomocy przedsiębiorcom w finansowaniu zakupu pojazdów. Doskonałym przykładem może być MAN Financial Services.

W jaki sposób może być dokonany zakup nowego autobusu?

 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki ofercie najmu długoterminowego przedsiębiorstwo nie musi kupować autobusów. Jak wiadomo wspomniana operacja wymagałaby wyłożenia stosunkowo dużej gotówki. Firmy, które mają w swoich najbliższych planach inne inwestycje, mogą zdecydować się na sfinansowanie autobusów w znacznie bezpieczniejszy i korzystniejszy sposób. W najprostszym możliwym ujęciu omawiany najem długoterminowy polega na tym, że firma płaci określoną miesięczną ratę za użytkowanie danego autobusu. Ogromnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że nie ma w nim praktycznie żadnych ukrytych kosztów. Godny uwagi jest fakt, że rata będzie zawierała ubezpieczenie czy podatek drogowy. Nie można zapomnieć, że ujęty został w niej także pakiet serwisowy. Oznacza to tym samym, że autobusy będą przez cały czas trwania umowy pod najlepszą możliwą opieką. Oczywiście fakt ten ma bardzo istotne znaczenie dla właścicieli firm. Czy warto zdecydować się na zakup nowego autobusu w takiej formie?

Do kogo skierowany jest wynajem długoterminowy?

Warto wiedzieć, że z wynajmu długoterminowego mogą skorzystać nie tylko duże firmy, ale również osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to również świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie są zainteresowane inwestowaniem pieniędzy w zakup floty. Oczywiście z wynajmu długoterminowego najczęściej korzystają firmy transportowe wymagające kompleksowej obsługi serwisowej zarówno w kraju, jak i za granicą. Rekomendowane jest oczywiście skonsultowanie się z przedstawicielem firmy MAN Financial Services, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie do aktualnej kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, że właściciel firmy będzie płacił tylko jedną ratę miesięcznie. W najprostszym możliwym ujęciu zawiera ona wieloletnie ubezpieczenie, koszt rejestracji, podatek drogowy czy gwarancję na pojazd i opiekę serwisową. Przedsiębiorstwo w ten prosty sposób zachowa płynność finansową. W przypadku, gdy firma ma w planach inwestycje, nie musi się bać, że jej kapitał zostanie zamrożony. Przedsiębiorstwo będzie mogło wynajmować autobusy bez blokowania kapitału.

Redakcja zagadkilosu.pl

Jesteśmy dynamicznym zespołem pasjonatów, którzy regularnie dzielą się wiedzą na tematy związane z biznesem, domem, Internetem, stylem życia, motoryzacją i zakupami. Nasze artykuły są inspirujące i praktyczne,. Oferujemy czytelnikom wartościowe wskazówki i ciekawe spojrzenie na różnorodne aspekty życia codziennego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podnośniki koszowe
program dla transportu
MAN Financial Services

Jesteś zainteresowany reklamą?