Karty Tarota

Tarot Online – jak postawić? jak interpretować?

W internecie można znaleźć cały szereg aplikacji i gier do losowania kart Tarota online, dzięki czemu możemy sami sobie wróżyć. Portale prześcigają się w dodawaniu coraz to lepszej grafiki, efektów dźwiękowych, zaawansowanych rozkładów. Postaw tarota online to gra, w której odbywa się losowanie kart, ich odsłonięcie, a następnie naszym oczom ukazuje się interpretacja rozkładu. Warto jednak zadać sobie pytanie – czy takie wróżby online są tak samo wiarygodne jak wróżby prawdziwych tarocistów na żywo?

Czy kiedykolwiek stawiałaś tarota online?

Popularność kart tarota wcale nie słabnie na przełomie lat, a wręcz umacnia się. Ludzie mają coraz więcej pytań, na które szukają odpowiedzi i kierują je do Tarota, który traktują jak swojego rodzaju wyrocznię i dostają wskazówki na to jak postąpić. Karty Tarota są narzędziemy używanym nie tylko przez profesjonalnych tarocistów, ale również tarociarzy-amatorów. Nie każdy posiada na wyposażeniu profesjonalną talię tarota, stąd też bardzo często sięga się po łatwo dostepnego tarota online. O ile samo losowanie kart online nie stanowi problemu, ponieważ energia przepływa zawsze i wszędzie i nie zna barier, to wątpliwości mogą dostarczać słabej jakości interpretacje kart tarota. Właściwa interpretacja jest kluczem do tego aby wróżbę odpowiednio odczytać. Jeśli nie jesteśmy totalnymi laikami i mamy jakieś doświadczenie w odczytywaniu kart i ich wzajemnych układów to taka wróżba internetowa może być równie skuteczna co wróżba doświadczonej tarocistki. Jeśli jednak bazujemy wyłącznie na dostarczonych nam internetowo opisach kart tarota, powinniśmy poprosić o pomoc kogoś z doświadczeniem we wróżeniu i skierować prośbę o interpretację.

Czy wróżbę z kart tarota należy traktować poważnie?

Wróżba z tarota może sprawiać wrażenie niewinnej gry czy zabawy, jednak nie powinno się lekceważyć potęgi kart. Wróżbici i jasnowidze używają ich od lat, przepowiadając wydarzenia przyszłe, ale także zaglądając w przeszłość, celem zidentyfikowania pewnych blokad w chwili obecnej. Ważne jest, aby we wróżeniu z tarota online przestrzegać kilku zasad obecnych przy wróżeniu z prawdziwej talii, a mianowicie: każde rozłożenie kart powinno być poprzedzone intencją lub pytaniem, na którym należy odpowiednio skupić swoją uwagę – jeśli znasz podstawowe techniki medytacji, zanim zadasz pytanie, spróbuj nad nim chwilę pomedytować – być może odpowiedź już jest w Tobie, a karty tarota jedynie ułatwią Wszechświatowi jej zakomunikowanie. Zadbaj o to, aby choć na chwilę oczyścić umysł i oderwać się od trosk dnia codziennego. Zwróć uwagę na przepływ energii między Tobą, a kartami – mimo, że to tarot wirtualny, jest to wciąż tak samo potężne narzędzie jakim dysponują profesjonalni wróżbici.

Jak interpretować karty tarota online?

Różnego rodzaju aplikacje dostępne w internecie, udostępniają także interpretacje kart, przygotowane najczęściej przez prawdziwe wróżki lub wróżbitów. Pamiętaj jednak, że takie pojedyncze opisy kart, mają Cię jedynie nakierować na właściwą odpowiedź, ponieważ istnieje szerszy kontekst, na który wpływ ma układ czy kolejność wyciągania poszczególnych kart tarota. W internecie aż roi się od poradników i samouczków – jest to na początek idealne źródło wiedzy. Ponadto dostępne są różnego rodzaju fora ezoteryczne, czy grupy na facebooku, gdzie można się zwrócić z prośbą o pomoc. Nigdy jednak nie ma pewności, czy nawet w takim przypadku interpretacja będzie właściwa. Warto zwrócić się w tej sprawie do doświadczonej wróżbitki, która ma do czynienia z kartami tarota na codzień. Takie wróżki dostępne są na telefon lub sms. Konsultacja najczęściej nie jest tania, ale mamy przynajmniej pewność, że nasze rozłożenie tarota zostanie właściwie zinterpretowane, co jest kluczowe dla wprowadzenia w życie właśiwych dla wróżby zmian. Tarot jest w stanie odpowiedzieć na praktycznie każde pytanie dotyczące nie tylko naszego życia, ale także życia innych ludzi, dlatego pamiętajmy aby odpowiednio fomułować pytania i właściwie odczytywać odpowiedzi – jest to klucz do zrozumienia kart tarota.

-> Postaw Tarota Online <-

Karty Tarota i ich interpretacja – Arkana Wielkie:

 

Papieżyca

ta karta kojarzy się z tajemnicą, którą zdecydowanie trudno jest naprędce odkryć. Często ta karta jest po prostu synonimem nieznanego. Powinieneś szczególnie uważać, być ostrożnym i przygotować się na nowe wrażenia w Twoim życiu. Nowe wyzwania stoją przed Tobą otworem. Jedynym pomocnym bodźcem może być w tej sytuacji Twoja własna intuicja oraz interpretacja wróżki, która dzięki swojej wrażliwości i intuicji, może podpowiedzieć Ci najlepsze rozwiązanie.

Błazen

Pewne karty tarota z góry narzucają nam niemiłe skojarzenia. Podczas, gdy błazen jest idealną kartą dla osób, które zaczynają jakiś etap w życiu od początku. Błazen w pewien sposób wspiera osoby czekające na nowe wrażenia i przygody, jak również opisują osoby, o które pytamy. Jeśli pytając o konkretną osobę, tarot wskaże nam błazna, możemy się spodziewać po danym człowieku lekkomyślności, beztroski.

Kuglarz

W chwilach wątpliwości postaw tarota i dowiedz się, jaki jest mężczyzna, o którym chcesz dowiedzieć się więcej. Karty tarota powiedzą Ci dużo więcej, niż się spodziewasz! Jeśli w pytaniu o mężczyznę, karty wskażą Kuglarza, możesz się spodziewać po danej osobie intelektu, przebiegłości, jakiejś magnetycznej siły, która Cię przyciąga. Kuglarz przepowie Ci wówczas rozpoczęcie niesamowitej, pewnej pasji relacji z czarującą osobą.

Cesarz

Twoja dziewczyna dziwnie się zachowuje? W takiej sytuacji postaw tarota – jeśli wyjdzie Ci karta Cesarza, niewykluczone, że już niedługo zostaniesz Tatą. Karta ta bowiem oznacza ogromną odpowiedzialność, dojrzałość, rozsądek i bycie autorytetem. Jeśli jednak złe samopoczucie Twojej wybranki, to fałszywy alarm, to może dostaniesz awans, albo zostaniesz zaangażowany w jakiś istotny projekt, którym będziesz przewodził.

Cesarzowa

wylosowanie takiej karty może być dla Ciebie olbrzymim komplementem. Jeśli wróżka stwierdzi, że utożsamiasz się z Cesarzową, to znaczy że jesteś człowiekiem, którego dotyczą same najpiękniejsze przymioty – dostojeństwo, kreatywność, piękno i urok osobisty. Karty tarota tego rodzaju często wiążą się z powodzeniem lub przyjemnością. Możesz więc oczekiwać, że całkiem niedługo, Twoja dobroć zostanie wynagrodzona i że spotka Cię coś szczególnie pomyślnego.

Papież

Być może tarot online zainspiruje Cię do tego, aby nie słuchać jedynie swojego serca i intuicji, ale także zwracać uwagę na słowa innych osób. Jeśli tarot online wskaże Ci kartę z Papieżem, to oznacza, że być może w niedalekiej przyszłości usłyszysz jakąś inspirującą wskazówkę od ważnej osoby, którą warto uznać za autorytet. Karta Papieża wskazuje także, aby zainteresować się głębiej sprawami duchowymi.

Kochankowie

ta karta nie wskaże Ci jednoznacznie, co Ci się przydarzy. Przede wszystkim powinieneś zacząć od siebie – określić się, nazwać swoje uczucia i sprecyzować pragnienia. Darmowy tarot online, wskazując Ci kartę Kochanków, może wskazywać zarówno na rozwód, jak i pomyślne rozwinięcie się ważnej dla Ciebie relacji z ukochaną osobą. Jeśli ujrzysz wśród swoich kart Kochanków, to powinieneś ostrożnie interpretować wydarzenia, które nadejdą.

Powóz

jeśliby wskazać najbardziej pozytywne i pomyślne karty tarota, powóz na pewno należałby do jednej z nich. Powóz jest niejako wizualizacją Twojej drogi życiowej, którą podążasz – pamiętaj, iż masz na nią ogromny wpływ. Każdy człowiek świadomie kieruje swoim życiem, nazywa swoje uczucia i marzenia, dąży do nich. Darmowy tarot online może być dla Ciebie inspiracją, aby wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie podejmować decyzje, zgodnie ze swoim sumieniem.

Sprawiedliwość

Sprawiedliwość jest ponadczasową kartą, jak również wartością, która obowiązuje każdego w równym stopniu. Jeśli zrobiłeś coś, czego nie powinieneś bądź planujesz uczynić taką rzecz, karta sprawiedliwości może być dla Ciebie przypomnieniem, iż konsekwencje prędzej czy później Ciebie dosięgną. Tarot online może być dla Ciebie bodźcem, aby ostrożnie kierować swoimi czynami, bo skutki Twoich czynów nie zawsze mogą być dla Ciebie pomyślne, zadowalające.

Eremita

Karta Pustelnika jest kolejnym dowodem na to, że nic nie jest wyłącznie czarne lub białe. Eremita może mieć wydźwięk zarówno pozytywny, jak i negatywny. Darmowy tarot online to dla Ciebie szansa, aby skonsultować się z wróżką w celu rozwiania wątpliwości w związku z kartą. Eremita może symbolizować zarówno Twoje zamknięcie, izolację, samotność, jak również jest symbolem głębokiej duchowności, mądrość i bogate doświadczenie życiowe.

Koło Życia

Darmowy tarot online często swoimi wróżbami przypomina Ci o ważnych mechanizmach, które od wieków kierują wszechświatem. Karty tarota, takie jak Koło życia, mogą oznaczać zarówno szczęście, jak i niepomyślne zdarzenie. Nie należy jednak pochopnie cieszyć się z wyniku wróżby. Fortuna jest zmienna, niestała – zarówno szczęście, jak i pech nie jest wieczne, dlatego ostrożnie kieruj swoimi czynami. Pamiętaj, iż jesteś kowalem własnego losu i świadomość potęgi ludzkich wybór jest dla Ciebie kluczowa.

Siła

Karta siły może oznaczać, iż owa siła bardzo Ci się niebawem przyda. Przeważnie nie chodzi o siłę fizyczną – nie musisz się bowiem obawiać, że ktoś napadnie Cię w ciemnej uliczce. Częściej karta siły wskazuje na to, że musisz się uodpornić psychicznie, ponieważ niebawem nastanie seria wymagających wydarzeń, które mogą zmienić bieg wydarzeń. Pamiętaj, iż umysł oraz cielesność muszą iść w parze, jeśli chcesz zagwarantować sobie świadome, spójne życie.

Wisielec

Niektóre karty tarota napawają nas przerażeniem – niewątpliwie należy do nich właśnie Wisielec. Nie musisz jednak kojarzyć tej karty ze śmiercią, samobójstwem, stratą czy czymś analogicznie złym. Cechą charakterystyczną wisielca jest harmonia, spokój, rozwaga. Oznacza to, że albo Twoje życie jest harmonijne, ustabilizowane i powinieneś bardziej docenić ten stan rzeczy, albo powinieneś nakierować swoje zachowanie w ten sposób, by tę harmonię uzyskać – jesteś na dobrej drodze.

Śmierć

Tarot online potrafi nieraz zmrozić krew w żyłach. Karta śmierci, owszem oznacza w jakimś stopniu Koniec, Śmierć, jednak należy traktować ten stan rzeczy metaforycznie. Najprawdopodobniej jesteś obecnie w nieciekawym momencie życia – na przykład chorujesz lub tkwisz w toksycznej relacji. Jeśli wylosujesz w Tarocie kartę śmierci, zakończysz jakiś etap w swoim życiu – najczęściej ten niepomyślny dla Ciebie. Śmierć jest symbolem nowego początku, odrodzenia duchowego, nowego rozdziału w Twoim życiu. Jest to z reguły pozytywna karta i nie powinna być dla Ciebie źródłem zmartwień.

Umiar

Trudno o bardziej pozytywną kartę w całej talii Tarota, aniżeli karta umiaru. Jeśli podczas wróżby online wylosowałeś, oznacza to, że najprawdopodobniej wypracowałeś w swoim życiu ponadczasowy złoty środek. Jeśli nie jest tak, to z pewnością w niedalekiej przyszłości Twoje życie właśnie takie będzie – pełne umiaru, szczęścia, harmonii, równowagi. Ostrożnie kieruj swoim zachowaniem, aby nie zburzyć tej harmonijnej konstrukcji, która zapanowała w Twojej duszy i wokół Ciebie.

Demon

Karta ta może określać osobę, która znajduje się w Twoim otoczeniu. Jeśli zadałeś kartom pytanie o jakiegoś człowieka i karty tarota wskazały demona, masz dość jasny sygnał, iż powinieneś na tę osobę uważać. Demon to określenie człowieka, w którym drzemią nieprzyjazne moce. To egoista, manipulator i bodziec, który nie ma na Ciebie najlepszego wpływu. Demon może oznaczać także Ciebie – żeby nie stać się Demonem, nie ulegaj stereotypom, bo możesz tym łatwo skrzywdzić innego człowieka.

Wieża

Niestety tarot online może przepowiedzieć Ci także niepomyślne wydarzenia. Karta Wieży wzbudza strach, niestety słusznie. Często wieża oznacza jakieś niepowodzenie, w skrajnych przypadkach nawet śmierć, czy stratę bliskiej osoby. Gdy w swojej wróżbie ujrzysz wieżę, możesz przygotować się na stratę, przykrość, niepowodzenie, pech, nieszczęście dotyczące Ciebie bądź kogoś z otoczenia. Jednak czasem Wieża ma pozytywny aspekt, przypominając w tym kontekście kartę Śmierci.

Gwiazda

Tę kartę możesz potraktować niczym spadające ciało niebieskie, na widok którego wymyślamy życzenie. Gdy wylosujesz tę kartę, możesz być niemal pewien, iż Twoje życzenia, marzenia i postanowienia spełnią się w najbliższej przyszłości. Gwiazda to szczęśliwa karta. Jest synonimem radości, spokoju, spełnienia. Najczęściej jest przepowiednią dla osób, które utraciły już nadzieję, znajdują się w trudnym momencie swojego życia. Wówczas okazuje się, że i dla nich pisane jest szczęście – a Gwiazda je zapewni.

Księżyc

Jest to jedna z najbardziej tajemniczych kart. W zależności od tego, jakie masz pytanie do kart – księżyc może oznaczać jakąś konkretną osobę, wydarzenie, czy też wybraną przez Ciebie dziedzinę życia. Karta Księżyca oznacza, iż niepokój Cię nie opuści. Przed Tobą przebrnięcie przez gąszcz niejasności, niedomówień. W przypadku człowieka, Księżyc często oznacza osobę, która nie mówi Ci prawdy, manipuluje Tobą i to właśnie przez nią ta tajemnica, nieświadomość zagościła w Twoim życiu.

Słońce

Jest to karta, której zdecydowanie warto dać szansę. Jeśli podczas stawiania tarota online, natrafisz na tę kartę, to oznacza, że szczęście jest nieopodal. Wystarczy, gdy tylko po nie sięgniesz. Słońce jest bardzo pozytywną kartą – oświetla Twoją rzeczywistość, duszę, daje nadzieję i przynosi szczęście, pomyślność, zakończenie trudnego momentu w Twoim życiu. Cechy charakterystyczne Słońca to niesienie radości, szczęście, spełnienie i harmonia życiowa, tak bardzo upragniona w Twoim życiu.

Anioł

Karta ta, jest niczym swoisty Anioł Stróż. Potrafi zainspirować Ciebie do tego, abyś zakończył wszystkie spory – wybaczył bądź sam przeprosił, jeśli sytuacja tego wymaga. Anioł skłania Cię także do tego, abyś nie bał się zmian. Już niedługo przekonasz się, że decydując się na zmiany możesz podjąć w ten sposób najlepszą decyzję w Twoim życiu. Okazuje się bowiem, że niedługo w Twoim życiu zagoszczą pomyślne momenty, zmiany, ważne przełomy, które odmienią koleje Twojego bytu.

Świat

Świat stoi przed Tobą otworem – ta karta przypomni Ci tę ponadczasową maksymę. Nie bój się sięgnąć po swoje szczęście. Karta Świat często jest wylosowywana przez osoby, którymi kieruje strach, obawa w przed zmianą. Niepotrzebnie! Karta ta, jest jedną z pozytywniejszych kart w całej talii. Oznacza powodzenie i szczęście. Jeśli przed Tobą stoi ważna życiowa decyzja – podejmij ją w zgodzie ze swoim sumieniem, słuchaj głosu serca i intuicji, a na pewno spotka Cię powodzenie, pomyślność.