Wprowadzenie do Tarota - Samouczek

Autorka: Wróżka Bogumiła

Specjalizacja: Tarocistka, Jasnowidz, Wróżbitka

Postaw Tarota - Wróżka Bogumiła

Tarot

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z kartami tarota, na pewno warto zacząć od dokładnego przestudiowania symboli jakie się na tych kartach znajdują. Bez ich właściwego zrozumienia trudno Ci będzie zinterpretować rozkład tarota. Trzeba poświęcić temu maksymalnie dużo czasu bo im dłużej będziesz te karty studiować, tym więcej Twojej energii wchłoną i któregoś pięknego dnia Twoim oczom zaczną się ukazywać żywe obrazy – karty “przemówią”. Jest to moment przełomowy w karierze każdego tarocisty – bez właściwej komunikacji z kartami, przepowiednie mogą nie być trafne.

Karty Tarota obecne są w historii ludzkości od wieków. Niektórych przerażają, a w innych wzbudzają fascynację. Skąd pochodzą do końca niewiadomo. Jedni wierzą, że stanowią szczegółowy zapis ludzkiego życia i możliwych jego scenariuszy, inni wiążą ją z kabałą żydowską, przypisując kartom magiczną moc odkrytą przez średniowiecznych alchemików. Istnieje również teoria, że tarot rozpowszechnił się na świat wraz z wędrówkami Cyganów, wśród których wróżenie jest nieodzownym atrybutem. Możliwe także, że tarot to jedyny dokument, który ocalał z Biblioteki Aleksandryjskiej. Pojawiają się także opinie, że karty pochodzą bezpośrednio od Boga lub szatana, a tym samym ich moc jest niezaprzeczalna i wprawionemu wróżbicie pozwala odczytać wszystko, wskazać przyszłość, zdemaskować przeszłość, przewidzeć zagrożenia i odkryć szanse czekające na człowieka.

Historia tarota jest o tyle ciekawa, że wieloletni badacze nie potrafią jednoznacznie wskazać skąd karty się wzięły, dlaczego ich symbolika jest taka, a nie inna. Zaskakuje również skala zjawiska, ponieważ badacze skłonni są stwierdzić, że tarot pojawił się znikąd w formie gotowego systemu o bardzo dużym, międzynarodowym zasięgu.

Niezależnie od tego, skąd karty się wzięły, kto je wymyślił i nakreślił ukazaną w nich symbolikę, budzą całe mnóstwo skrajnych emocji na całym świecie. Z różnych talii i rozkładów korzystają profesjonaliści oraz wróżbitki i wróżbici amatorzy. Reprezentują w sobie pewną moc, którą od razu wyczują wrażliwe na energie osoby.

Z moją pierwszą talią kart tarota zetknęłam się ponad 30 lat temu. Znalazłam ją na strychu w domu mojej babci, która pochodzi ze Wschodu. Od razu poczułam w nich nieokiełznaną siłę, która odpowiednio ukierunkowana może pracować na korzyść całej ludzkości. Pożyczyłam sobie tą talię i zaczęłam zgłębiać tajemnice tarota. Czytałam książki, publikacje, dużo rozmawiałam z babcią, ale nic nie dało mi takiego zrozumienia jak długie wpatrywanie się w karty z jednoczesnym wyciszeniem myśli. Po kilku miesiącach praktyki w mojej głowie zaczęły pojawiać się obrazy, na początku takie jakby zamglone, czarno-białe ale z czasem nabierały kształtu i koloru. Szybko okazało się, że mogę z kart wyczytać naprawdę wiele i to na dodatek z ogromną precyzją. Wróżyłam na początku rodzinie i znajomym, przestrzegając i ukazując szanse, z których warto skorzystać. Z czasem zaczęli przychodzić znajomi znajomych, a później zupełnie nieznajomi z racji mojej reputacji. Wróżby jakich udzielałam były bardzo szczegółowe i sprawdzalne. Do dzisiaj ich trafność i prawdziwość niezmiennie potwierdzane są przez moich klientów i widzów, a to najlepszy dowód na ich skuteczność.

Talia tarota składa się z siedemdziesięciu ośmiu kart i podzielona jest na dwie części: Arkana Wielkie składające się z dwudziestu dwóch kart oraz Arkana Małe liczące pięćdziesiąt sześć kart. Rozliczne symbole w nich zawarte pozwalają na opisanie praktycznie każdej sytuacji z życia, zaś liczba ich układów jest niezliczona.

Tak naprawdę wszystko, co przydarza się w życiu, ma swoje odbicie w kartach tarota, gdzie kolejne etapy losów człowieka pozostają pod ścisłym wpływem poszczególnych kart i układów. Arkana Wielkie to ta część tarota, której symbolika opisuje losy człowieka od narodzin aż po śmierć, gdzie warto zauważyć, że cykl kart może się powtarzać wiele razy. Każdy z nas rodzi się jako Głupiec i jest to początek naszej przygody z tarotem. Nikt na świecie nie wie, kiedy i jak ta przygoda dobiegnie końca, jak również nikt nie wie czy po jej zakończeniu wrócimy w podobne miejsce i czas, powtarzając nasze lekcje, czy znajdziemy się w zupełnie innym świecie, podlegając innemu czasowi. Właśnie to jest największą tajemnicą tarota i jest to powodem, dla którego Arkana Wielkie kończy karta “Świat”, która jest swego rodzaju bramą do czegoś innego, nowego, abstrahując od tego czym to będzie i gdzie to odnajdziemy.

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tarotem, moja rada, jako doświadczonej tarocistki jest taka, aby możliwie najwięcej czasu poświęcić studiowaniu obrazów oraz ukazanych na kartach symboli. Czas poświęcony kartom jest wprost proporcjonalny do ilości energii, którą im przekażemy. Im więcej tej energii dostaną tym lepiej, ponieważ któregoś dnia mogą zacząć do nas “mówić” – nie dosłownie, ale symbole w ich zawarte mogą wyzwalać w głowie wizje i obrazy dotyczące intencji, w której wróżymy.

Każda z kart ma swoje znaczenie i symbolikę, które są ruchome bo zmieniają sie w zależności od rozkładu i sądziedztwa innych kart. Ważne jest by z czasem wypracować własny klucz oraz interpretację kart. Z początku można się jednak posiłkować forami ezoterycznymi i różnymi poradnikami. Ogromny udział przy czytaniu kart ma intuicja, której poziom różnie kształtuje się u różnych osób – osoby o większej wrażliwości i intuicji są z zasady lepszymi tarocistami bo czytanie kart przychodzi im z łatwością.

Nie masz talii? Nie czekaj! Postaw tarota online!